Ziemniaki

Praktyczne sposoby do samodzielnego zastosowania

Moderatorzy: Wojciech Górny, Ben Lazar

Regulamin forum
lachupakabra

Re: Ziemniaki

Postautor: lachupakabra » niedziela 17 lip 2016, 21:27

Dziękuję bardzo za odpowiedzi!

"Ściółka z naturalnych drzew i krzewów" - miałem na myśli naturalną ściółkę, nie drzewa i krzewy ;) Chodzi o to, co spadło z drzewek i krzewów, same one wciąż żyją i stoją :) Tak więc nie jest ona świeża, a z poprzedniej jesieni. Czy w takim wypadku można sadzić ziemniak już dziś? Na jaką powierzchnię wystarczy posadzić tylko 1 ziemniak?
Awatar użytkownika
Wojciech Górny

Postautor: Wojciech Górny » poniedziałek 18 lip 2016, 10:35

A jaką grubość ma ta ściółka?

Czy pod tymi drzewami i krzewami jest dość światła?

Nie ma sensu teraz sadzić moim zdaniem, bo po co? Większe będzie ryzyko, że jakieś zwierzęta się do nich dobiorą, oraz że w letnie upały wyschną.

Zasadniczo nie sadzę ziemniaków samych, zwykle sadzę w towarzystwie innych roślin, ale rozstaw to minimum 30 cm od sąsiedniego ziemniaka, czyli przy odpowiednim ułożeniu 9 sztuk na metr kwadratowy.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

GEOFF LAWTON – “ALL THE WORLD’S PROBLEMS CAN BE SOLVED IN A GARDEN”
rufina

Postautor: rufina » piątek 30 wrz 2016, 11:41

Sie pożale. Wykonałam 20 telefonów i na razie szanse na zdobycie zrębek bliskie zeru. Na prowincji temat egzotyczny. Rębak to egzotyka. Z miasta wieźć - absurd jakiś ze względu na transport :(. Jeszcze się nie poddałam ale humor mi siada.
Awatar użytkownika
Wojciech Górny

Postautor: Wojciech Górny » piątek 30 wrz 2016, 11:46

Ja właśnie też szukałem i znalazłem przez ogłoszenia na stronie olx.pl
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

GEOFF LAWTON – “ALL THE WORLD’S PROBLEMS CAN BE SOLVED IN A GARDEN”

Wróć do „Techniki permakulturowe”