System zbierania, filtracji i magazynowania wody deszczowej

Wszystko co dotyczy życia w gospodarstwie, na farmie, w siedlisku

Moderatorzy: Wojciech Górny, Ben Lazar

Awatar użytkownika
Krzeszewski Marcin
Kontaktowanie:

System zbierania, filtracji i magazynowania wody deszczowej

Postautor: Krzeszewski Marcin » niedziela 18 cze 2017, 10:37

Ostatnio nadrabiam zaległości i udoskonalam nasz system zbierania wody deszczowej, jej filtracji oraz magazynowania.
Powstał z tego krótki artykuł pod adresem: http://kalpapada.wixsite.com/kalpapada/ ... z%C3%B3wki

Jako, że nie czuję się jeszcze zbyt pewnie w hydraulice i tego typu połączeniach armatury mam do forumowiczów specjalistów pytanie dotyczące sporządzonego dziś projektu połączenia wszystkiego w całość. Czy myślicie, że można jeszcze jakoś uprościć lub nawet skomplikować ale udoskonalić ten system?

Oczywiście zbiornik na wodę niefiltrowaną mógłby być powyżej tego z wodą filtrowaną. Ja nie mogę tego tak zrealizować z powodu chęci grawitacyjnego korzystania z wody filtrowanej na kuchni letniej, która jest na poziomie górnego zbiornika.

Pozdrawiam,
Marcin
Załączniki
2017-06-18 10-21-06 zbieranie deszczówki schemat_resize.JPG
2017-06-18 10-21-06 zbieranie deszczówki schemat_resize.JPG (548.21 KiB) Przejrzano 357 razy
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Kalpapāda - Bez chwili zwątpienia w piękno współistnienia.
http://kalpapada.wixsite.com/kalpapada
Awatar użytkownika
Wojciech Górny

Re: System zbierania, filtracji i magazynowania wody deszczowej

Postautor: Wojciech Górny » poniedziałek 19 cze 2017, 20:39

Odpowiedziałem na Facebooku, raczej już nic nie mam do dodania.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
GEOFF LAWTON – “ALL THE WORLD’S PROBLEMS CAN BE SOLVED IN A GARDEN”
Tom

Postautor: Tom » czwartek 14 wrz 2017, 08:18

Wojciech Górny pisze:
poniedziałek 19 cze 2017, 20:39
Odpowiedziałem na Facebooku, raczej już nic nie mam do dodania.
Czemu nie tu? Z chęcią bym się dowiedziałem czy ten projekt jest ok. Chce zastosować podobne rozwiązanie . Pytanie . Ile wyniosł koszt materiałów ?
Tom

Postautor: Tom » wtorek 03 paź 2017, 13:06

Krzeszewski Marcin pisze:
niedziela 18 cze 2017, 10:37
Ostatnio nadrabiam zaległości i udoskonalam nasz system zbierania wody deszczowej, jej filtracji oraz magazynowania.
Powstał z tego krótki artykuł pod adresem: http://kalpapada.wixsite.com/kalpapada/ ... z%C3%B3wki

Jako, że nie czuję się jeszcze zbyt pewnie w hydraulice i tego typu połączeniach armatury mam do forumowiczów specjalistów pytanie dotyczące sporządzonego dziś projektu połączenia wszystkiego w całość. Czy myślicie, że można jeszcze jakoś uprościć lub nawet skomplikować ale udoskonalić ten system?

Oczywiście zbiornik na wodę niefiltrowaną mógłby być powyżej tego z wodą filtrowaną. Ja nie mogę tego tak zrealizować z powodu chęci grawitacyjnego korzystania z wody filtrowanej na kuchni letniej, która jest na poziomie górnego zbiornika.

Pozdrawiam,
Marcin
Mam pytanie czy taki system nie będzie zawodny w wypadku ciągłego spalania przez sąsiedztwo smieci i innych smięrdzących subtancji w kominie ? Czy bez obaw taką wodę przefiltruję aby była zdatna do spożycia ?
Awatar użytkownika
Permisie
Administrator

Postautor: Permisie » wtorek 03 paź 2017, 21:35

Po to jest filtr pierwszego spłukiwania dachu (first flush filter) aby temu zapobiegać. Oczywiście wodę należy co jakiś czas badać, a gdy jest coś źle, można zawsze dodatkowo uzdatnić lub przefiltrować.

Wróć do „Dom na wsi i siedlisko”