Witamy na Permakulturowym Forum Dyskusyjnym PERMISIE

Jeśli nie chcesz się rejestrować, a chciałbyś o coś spytać, to właśnie w tym dziale

Moderatorzy: Wojciech Górny, Ben Lazar

Regulamin forum
Awatar użytkownika
Permisie
Administrator

Re: Witamy na Permakulturowym Forum Dyskusyjnym PERMISIE

Postautor: Permisie » środa 29 cze 2016, 20:09

Witamy na Forum i gratulujemy ogrodu :) Zapraszamy do dzielenia się z nami swoją wiedzą i wynikami.

Niestety nie ma możliwości wszystkiego tłumaczyć, ale jeśli ktoś wyrazi szczególne zainteresowanie jakimś tematem opisanym po angielsku, z przyjemnością przygotuję krótkie streszczenie.
Awatar użytkownika
Ela

Postautor: Ela » piątek 21 paź 2016, 12:07

Cześć wszystkim forumowiczom!

Mam na imię Ela. Trafiłam tu w poszukiwaniu informacji o permakulturze. Od około roku odkrywamy razem z mężem, inne spojrzenie na turystykę. A mianowicie turystykę zrównoważoną. Nawiązaliśmy współpracę ze stowarzyszeniem Hopineo i w przyszłym roku ruszamy w świat w poszukiwaniu miejsc turystycznie odpowiedzialnych. W pierwszym półroczu planujemy skupić się na Indiach/Nepalu a w drugim na Ameryce Południowej. W związku z tym, w poszukiwaniu każdej treści dotyczącej równowagi - planujemy przeczytać forum od deski do deski :lol:

Pozdrawiam więc Was wszystkich bardzo serdecznie i do napisania/usłyszenia/zobaczenia!

Ela
Awatar użytkownika
Permisie
Administrator

Postautor: Permisie » poniedziałek 24 paź 2016, 12:35

Witaj na forum :) Powodzenia w realizacji wyprawy.
Awatar użytkownika
pan na Łopacie

Postautor: pan na Łopacie » sobota 21 sty 2017, 17:44

Witajcie Permisie!

Dariusz z imnienia, mieszczuch z urodzenia, choś zawsze ciągnęło mnie na wieś i do lasu. Skracająć opowieść o pomidorach bez smaku... Od niedawna właściciel niewielkiego siedliska w świętokrzyskim, w którym chcemy z żoną I córkami (nastolatki które boją się kur :)) zamieszkać do końca roku.

W planach etycznie/ekologicznie... permakulturowo prowadzone gospodarstwo z małymi zwierzętami rozprowadzające nadwyżki produktów wśród niewielkiej społeczności.

Pozdrawiam

Edit: kiedy się nad tym dłużej zastanawiam to wychodzi mi że zamiast "pan na Łopacie" nik powinien brzmieć pan pełne gacie...
Awatar użytkownika
Permisie
Administrator

Postautor: Permisie » sobota 21 sty 2017, 22:28

Witaj Panie na Łopacie :) Pełne gacie to powinni mieć ci, co o ekologii i permakulturze nie słyszeli :) Trzymamy kciuki za Twoje projekty i jeśli możemy w czymś pomóc, to pisz śmiało.
Thorbjorn

Postautor: Thorbjorn » czwartek 04 maja 2017, 19:44

Witam. Mam na imię Miłosz. O permakulturze dowiedziałem się stosunkowo niedawno. Wraz z narzeczoną chcemy kupić ziemię leśną i tam działać z ogrodem :) Mam nadzieję ,że wspomożecie nas wiedzą i pomożecie nam w osiągnięciu tego celu ;)
Awatar użytkownika
Permisie
Administrator

Postautor: Permisie » piątek 05 maja 2017, 17:16

Dzień dobry, witaj na forum :) Las jest trudnym terenem, bo działasz nieco wbrew naturze, cofając system w sukcesji, ale gdy się bardzo chce, to się da coś "wyrzeźbić". Powodzenia :)
Thorbjorn

Postautor: Thorbjorn » poniedziałek 08 maja 2017, 23:20

Nie chcemy działać wbrew naturze, jak już to hodować jakieś leśne rośliny. Las doprowadzić do stanu dzikiego i atrakcyjnego dla zwierząt. No i oczywiście hodować zwierzątka. A warzywa to na polanie myśleliśmy ,żeby zasadzić :)
Awatar użytkownika
Permisie
Administrator

Postautor: Permisie » wtorek 09 maja 2017, 15:39

Miałem na myśli to, że jeśli się myśli o produkcji własnej żywności, to w lesie jest nieco więcej wyzwań gdy się planuje ogród ;) Powodzenia :)
eulalia_G

Postautor: eulalia_G » poniedziałek 07 sie 2017, 10:27

dzień dobry wszystkim :)

20 lat temu zamieniłam trójmiejską aglomeracje na koniec świata, miejsce gdzie psy dupami szczekają i to w obcym narzeczu.

20 lat temu odróżniałam ledwo pora od kalafiora i nagle stałam się posiadaczką hektara ziemi wśród łąk, pól i lasów.

ucząc się na własnych błędach (tak, przyznaje się bez bicia, ze mam za sobą epizod roundapowy) doszłam do permakultury, trochę intuicyjnie, trochę za pomocą internetu.

raz idzie lepiej, raz idzie gorzej, czasem rodzina dziwnie spogląda, nie zniechęcam się :)

Wróć do „Forum dla Gości”