Krety

Wszystkie zwierzęta duże i małe

Moderatorzy: Wojciech Górny, Ben Lazar

Regulamin forum
Yarek

Krety

Postautor: Yarek » piątek 04 sie 2017, 06:24

I w temacie kretów nie mam niestety jasności. Szukałem parę razy po internecie, ale w większości są opisy, jak się kretów pozbywać (podobno najlepiej łapać w rurki i wywozić daleko). Po wysypaniu zrębków w ogródku kret mi ryje jak szalony (zakładam, że jeden, bo podobno każdy ma swoje terytorium i zwalcza konkurencję). Znaczy, że ma na co polować. Po odsunięciu zrębków widać w ubitej ziemi bruzdę o głębokości ok. 3cm. Kopców nie robi. W zrębkach dosyć łatwo znajduję dżdżownice i pędraki (gleba poniżej wygląda jak piasek na plaży, tyle że jest szara).

Z jednej strony potrafi podkopać młode rośliny, przez co usychają. Z drugiej strony, to może jednak dobrze, że kopie?

Do nabycia jest siatka na krety, z oczkami rzędu 1cm średnicy. Zasadniczo pod trawnik, żeby nie było kopców. Myślałem, żeby może wkopać pionowo co 2m pasy półmetrowej szerokości. Ewentualnie dać poziomo na głębokości 50cm, tylko to ogrom przerzucania ziemi. Miałoby to jakiś sens?
Awatar użytkownika
Wojciech Górny

Re: Krety

Postautor: Wojciech Górny » piątek 04 sie 2017, 08:45

Jak brak kopców, to może nie krety, a nornice?
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

GEOFF LAWTON – “ALL THE WORLD’S PROBLEMS CAN BE SOLVED IN A GARDEN”
Yarek

Re: Krety

Postautor: Yarek » środa 09 sie 2017, 02:52

Na brzegu jednej z rabatek pojawił się mały kopiec, to może jednak kret?

Chyba zainwestuję w jakąś kamerę z czujnikiem ruchu...

Wróć do „Zwierzaki”