Nasiona

Wszystko o roślinach, ich uprawie i zastosowaniach

Moderatorzy: Wojciech Górny, Ben Lazar

Regulamin forum
Krzysiek

Nasiona

Postautor: Krzysiek » czwartek 21 kwie 2016, 09:43

Z jakich źródeł brać nasiona? To pierwszy rok moich działań permakulturowych (ogródkowych) więc ten temat u mnie leży. Póki co kupuję w małych sklepach ogrodniczych, które posiadają nasiona od krajowych producentów (nie powiązanych z globalnymi producentami).
Awatar użytkownika
Wojciech Górny

Re: Nasiona

Postautor: Wojciech Górny » piątek 22 kwie 2016, 09:10

Na początku brać zewsząd :) Nie dajmy się zwariować. Oczywiście ideałem byłoby stosować nasiona od sąsiadów, lokalne stare odmiany, ale nie jest wykluczone, że oni też nasiona kupują w sklepie. Są strony internetowe oferujące nasiona starych odmian (z reguły żerujące na dobrej woli kupujących i proponujace ceny 4-5 razy wyższe niż być powinny), jest też allegro. Są serie nasion "eko" od dużych producentów.

Acha, są jeszcze lokalne inicjatywy zwane "dniami wymiany nasion", po prostu spotkania na których ludzie wymieniają się zebranymi przez siebie nasionami. Jest to super idea i super sprawa, ale z własnej praktyki wiem, że pomimo dobrych chęci nasiona takie często się nie sprawdzają. Nie każdy wie jak hodować rośliny na nasiona, jak nasiona zbierać, suszyć, przechowywać itp.

Oczywiście zachęcam do zbierania własnych nasion, nie ma pewniejszego źródła niz własne.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

GEOFF LAWTON – “ALL THE WORLD’S PROBLEMS CAN BE SOLVED IN A GARDEN”

Wróć do „Rośliny”