uprawy wieloletnie

Wszystko o roślinach, ich uprawie i zastosowaniach

Moderatorzy: Wojciech Górny, Ben Lazar

Regulamin forum
rufina

uprawy wieloletnie

Postautor: rufina » piątek 05 sie 2016, 15:59

Witajcie, zagwozdka:

Potrzebuję pomysłów czym obsadzić ok. 10 arów pola które jest nieorane i ściółkowane słomą od dwóch lat. Niestety nie sprawdziły mi się tam dotychczasowe pomysły, czyli jednoroczne strączkowe.

Przy czym wyobrażam sobie, że najlepsze byłyby byliny i to dające plon w posaci nasion, a nie warzywa wieloletnie typu szpinak, szparagi. Bo nie będę w stanie spożytkowac tak dużej ilości świeżego plonu. Musże mieć coś, co się długo przechowuje.

Sugestie? Pomysły?

Przy okazji, czytałam o życie stuletnim, ale w tej chwili nie wiem gdzie można realnie zdobyć nasiona.

Pozdrowienia,
Awatar użytkownika
Wojciech Górny

Re: uprawy wieloletnie

Postautor: Wojciech Górny » sobota 06 sie 2016, 10:21

Hmmm, wieloletnie dające plon w postaci nasion, to trudny temat. Są owszem zboża wieloletnie i trwają nad nimi intensywne prace, ale zdobycie dużej ilości nasion jest trudne. Paczki po 100-200 nasion można kupić wysyłkowo przez Internet. Osobiście bym poszedł w innym kierunku - orzechy (leszczyna), okopowe (topinambur, ziemniak), dynie. Wszystko to się długo przechowuje. Nie szkodzi że ziemniaki czy dynie nie wieloletnie, bardzo mało pracy wymagają. Są też rośliny które same się wysiewają, całkiem sporo ich, ale trzeba dostosować do siedliska (rodzaju gleby itp.). Można też pójść w kierunku egzotyki - amarantus, quinoa, itp. A najlepiej posadzić różnorodne rośliny i zobaczyć jak sobie radzą.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

GEOFF LAWTON – “ALL THE WORLD’S PROBLEMS CAN BE SOLVED IN A GARDEN”

Wróć do „Rośliny”