opinie

Co mówią uczestnicy kursów, warsztatów, szkoleń:

„Wykład naprawdę bardzo merytoryczny i świetnie poprowadzony! Mam nadzieję, że będzie więcej takich wykładów”

„Było cudownie! Proszę o więcej Dzięki za bardzo inspirujące spotkanie!”

„Bardzo dziękuję za wczorajszy warsztat, spodziewałam się dużej dawki wiedzy, ale poziom warsztatu mnie zaskoczył – i to bardzo pozytywnie! Tylko gratulować prelegentowi i organizować kolejne warsztaty!”

„Było świetnie! Wyśmienicie! I dla kumatych i dla tych co dopiero startują  czekam na więcej wiedzy!”

„Ja również dziękuję za spotkanie. Było naprawdę niesamowicie wartościowe i motywujące. Gdyby nie fakt, że mąż został w domu z półrocznym dzieckiem chętnie posłuchałabym dalszej dyskusji. Ma Pan niesamowita wiedzę i przekazuje ją w tak ciekawy sposób, że zaraża pasją. Bardzo dziękuję za udany wieczór i mam nadzieję, że będzie jeszcze okazja z Panem porozmawiać.”

„Wczorajszy wykład był moim pierwszym w życiu na temat permakultury. Jeśli chodzi o wzorce uważam, że ukazanie natury jako całości, w holistyczny sposób, a nie tylko techniczny (co gdzie posadzić) jest podstawą myślenia o permakulturze i warto o tym mówić. Temat spirali ziołowej był w moim przypadku strzałem w dziesiątkę ponieważ uprawianie chcę zacząć od tych właśnie roślin w tej formie. Mówił Pan tak ciekawe informacje, że dla mnie było po prostu za krótko  Bardzo się cieszę, że mogłam uczestniczyć we wczorajszym, tak dobrze przygotowanym, wykładzie.”

„Dziękuję za interesujące szkolenie. Było bardzo merytorycznie, bez domieszek magii i pseudonauki, co bardzo mi się podobało.”

„Bardzo mi się podobała atmosfera, prezentacja i to, że są ludzie, którzy w obecnym zabieganym i nastawionym na konsumpcjonizm świecie wybierają coś co nie jest szybką rozrywką do odhaczenia. Dotyczy to organizatorek, prowadzącego i wszystkich uczestników”.

„Zaproszony gość, prowadzący warsztaty to absolutny autorytet w swojej dziedzinie. Nie zaskoczyło go żadne pytanie, a o temacie warsztatów mówił bardzo interesująco i wyczerpująco. Nauczyłam się bardzo, bardzo dużo i dziękuję Wam za te możliwość!”

Zainteresowanym oferuję kursy, szkolenia i warsztaty, między innymi w zakresie:

– permakultury i projektowania permakulturowego

– ogrodnictwa miejskiego

– rolnictwa regeneratywnego

– bioróżnorodności

– DIY

– recyclingu

– alternatywnych źródeł energii

W ramach zajęć omawiamy (przykładowe zagadnienia):

 – zagospodarowanie balkonu, tarasu, ogrodu w sposób zgodny z permakulturą

– uprawa warzyw i ziół w pojemnikach oraz spirale ziołowe

– naturalne metody uprawy, nawożenia i walki ze szkodnikami

– „Ogrody Edenu” – metoda Paula Gautschi

– „Ogród Stopy Kwadratowej” – Square Foot Gardening

– ogrody miejskie, szkolne, społeczne, leśne

– gromadzenie wody deszczowej

i wiele innych!

Chcesz wiedzieć więcej – napisz na adres : permisie@permisie.pl

Realna Permakultura – Stronę prowadzi Wojciech Górny. Certyfikat projektanta Permaculture Research Institute of Australia nr 6538