Wykład 14 lekcja 9

Lekcja 9 Wykładu 14, poświęcona zakładaniu grup permakulturowych

Szkoła Projektowania Permakulturowego to projekt edukacyjny tworzony z pasją. To oddolna inicjatywa mająca na celu propagowanie idei permakultury oraz edukację w zakresie projektowania permakulturowego i dyscyplin z nim związanych, za pośrednictwem Internetu. Naszym celem jest dotarcie do jak największej liczby odbiorców, nieosiągalne innymi drogami.

Nasze wykłady i kursy kierujemy do polskich odbiorców, dlatego przygotowujemy je po polsku. Podstawy projektowania permakulturowego to nasz pierwszy kurs, który ewoluuje jak ekosystem.

Dziś zapraszamy na Wykład 14 – Globalny Naród. Wykład ten złożony jest z trzynastu lekcji – łącznie to ponad 120 minut solidnej wiedzy permakulturowej.

Tutaj na YouTube znajdziesz darmową lekcję dziewiątą, a pozostałe lekcje (i poprzednie wykłady) znajdziesz w linku poniżej: https://permisiepl.teachable.com/​

Kurs to nie tylko wykłady w formie wideo, to także krótkie quizy wiedzy, a przede wszystkim możliwość dyskusji z innymi uczestnikami kursu w komentarzach pod lekcjami oraz w dedykowanej wyłącznie dla kursantów grupie prywatnej na Facebooku. Program wykładów oparty jest głównie na curriculum kursu projektowania permakulturowego PDC i podręczniku Permaculture – A Designers Manual Billa Mollisona, ale w formie skondensowanej i skróconej, łatwej do przyswojenia. Uzupełniliśmy go też o aktualne informacje ze świata permakultury gdyż, no cóż, podręcznik ma już swoje lata. Więcej na: https://permisiepl.teachable.com/